HAKKIMIZDA

Öz Taşıma-İş Sendikası 21 Kasım 2012 yılında kurulmuştur.

Öz Taşıma-İş Sendikası; dili, rengi, cinsiyeti, inancı ne olursa olsun, herkesi bir ve eşit tutan anlayış ile hareket etmektedir. Üyelerini, kendi ailesindeki bireyden farksız gören Öz Taşıma-İş Sendikası, kurulduğu günden bu yana üyelerinin hak ve menfaatlerini savunmakta, her geçen gün büyüyüp güçlenerek yoluna devam etmektedir.

Öz Taşıma-İş Sendikası, Türkiye’nin en büyük Konfederasyonlarından biri olan HAK İŞ Konfederasyonu’nun bünyesinde yer almaktadır. Öz Taşıma-İş Sendikası, ilke ve hedeflerine bağlı olduğu HAK-İŞ Konfederasyonu’nun gücünün, üstüne yüklediği misyon ve sorumluluklarının farkındadır.

ÜYE SAYIMIZ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu gereğince; “İşkollarındaki işçi sayıları ve sendikaların üye sayılarına ilişkin 2019 Temmuz ayı istatistikleri hakkında tebliğ” 31 Temmuz 2019 tarih ve 30848 sayılı Resmi gazetede yayımlandı.

Öz Taşıma-İş Sendikası 15 No’lu Taşıma İşkolunun en büyük ikinci Sendikası olduğunu Resmi Gazetede yayımlanan son istatistikle göstermiştir. 20 bin 735 üye sayısına sahip olan Öz Taşıma-İş Sendikası, zirve yürüyüşünü azim ve kararlılıkla sürdürmektedir.