Başkan Toruntay'tan İsrail'e tepki

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Ramazan süresince küstah saldırılarını kesmeyen terör devleti İsrail’in, çatışmayı bütün Filistin topraklarına yayma çalışmasına karşı açıklama yaptı.


1967’de işgal edilmiş Doğu Kudüs’ü, müslümanlardan ve hatta hristiyanlardan tamamen arındırma derdinde olan çete yapılanması olan İsrail, emellerine ulaşabilmek adına, Kudüs’te günlerdir küstahça terör eylemlerine devam etmektedir.


Müslümanların hedef alındığı bu caydırıcı ve baskıcı eylemleri, bütün dünya müslümalarını rencide edici şekilde sürdürmektedir. Ramazan bayramı arefesinde Gazze’de yine kan dökmüş, sivil halkı hedef alarak çatışma ortamını bütün Filistin’e yaymaya başlamıştır.


Çete Devleti İsrail, uluslar arası yaptırım ve anlaşmaları hiçe sayarak, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa ve civarına yapılan çirkin saldırılarını dünyanın gözüne soka soka yapmaya da devam etmektedir.


Dünya vicdanını, bir halkı tamamen göçe zorlayarak vatansız bırakan korsan devlet İsrail’e karşı tepki vermeye davet ediyoruz. Biz Türkiyeliler olarak sesimizin sonuna kadar haykırmaya, kamuoyu oluşturmaya gayret ediyor ve her an Kudüs için teyakkuzda olduğumuzu söylemek istiyoruz.


Batı’nın bütün hür insanlarını, işçi ve emekçilerini, iki yüzlü idarecilerine rağmen bu mazlum milletin yanında olmaya davet ediyoruz. 


Filistinli kardeşlerimize dirayet ve tükenmeyen direniş ruhları için teşekkür ediyor, hepsine Allah’tan sabır ve zaferi müjdelemesini diliyoruz. Haberin Görüntülenme Sayısı: 189