"ÇANAKKALE GEÇİLMEZ…"

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, ‘18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Şehitlerimizin aziz hatıralarını ebediyete kadar yaşatmamız gerektiğini belirten Toruntay, şu ifadeleri kullandı:

“Tarih 18 Mart 1915’i gösterdiğinde, Türk Milleti, var olma mücadelesini kahramanlık destanına dönüştürdü.

Çanakkale Zaferi, Türk tarihinin en onur verici, en parlak sayfalarından biridir. Bu zafer, dört bir yanımızı saran emperyalist güçlere Türk Ulusu’nun bölünmez bütünlüğünü kabul ettirmekle kalmamış, milli mücadeleye de güç vermiştir. Milletimiz, imkânsız gözükeni başararak vatan sevgisiyle tüm dünyaya “Çanakkale Geçilmez” dedirtmiştir. 

Dünyada bir örneği daha bulunmayan, yüce milletimiz ile kahraman ordumuzun büyük fedakârlıklarla kazandığı bu zafer, gelecek nesillere anlatılmalı, bize emanet edilen bu güzel vatanımıza sahip çıkmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümü dolayısıyla, vatan topraklarını canları pahasına savunarak bu büyük zaferin gururunu bizlere yaşatan, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum”Haberin Görüntülenme Sayısı: 268