Mustafa Toruntay’dan ‘8 Mart’ mesaj

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Toruntay, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Dinimizde önemli bir yere sahip olan, toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza, biz erkekler olarak çok şey borçluyuz.

Kadınlar bizim her şeyimiz. Bizlerin baş tacı; annemiz, hayat arkadaşımız, kızımız, kardeşimiz, arkadaşımız... Kadın elinin değdiği her yerde, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir güzellik vardır. Gelecek nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir önemi olan ve sevgiyi, nezaketi, inceliği öğreten yine kadınlarımızdır. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren kadınlarımızın hak ettiği yere gelebilmesi büyük önem taşımaktadır.

Yaşamımızın her anında desteklerini esirgemeyen, yüreklerindeki şefkati karşılıksız bize sunan fedakâr kadınlarımızın hakkı asla ödenmez.

Saygı ve sevginin olduğu bir dünyada, öncelikle şehit annelerinin, annelerimizin, eşimin, kızlarımın ve tüm dünya kadınlarının; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, selam, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum…”

 Haberin Görüntülenme Sayısı: 350