Başkan Toruntay’dan ‘28 Şubat’ mesajı

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, 28 Şubat post-modern darbesiyle ilgili açıklama yaptı. Toruntay, şu ifadeleri kullandı:

“28 Şubat Post Modern darbesi, 1997’de olağanüstü toplanan Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sonucu açıklanan kararlarla başlayan ve ülke ile millet olarak bizleri derinden yaralayan bir süreçtir. Toplantı sonucu; siyasi, dini, toplumsal ve ekonomik alanlarda milletimiz büyük bir kaos ve baskı düzeninin içine sürüklenmiştir. Bu dönemde, eğitim-öğretimden çalışmaya, ibadetten düşünceye kadar birçok alanda vatandaşın elinden haklarının alındığına üzülerek şahit olduk. Dini inançları yüzünden İmam Hatiplerde okuyan gençlerin önü kapatılarak üniversitelere alınmadı. Çalışma hayatındaki vatandaşımızın tüm sosyal ve ekonomik hakları elinden alındı. Kısaca 28 Şubat süreci, milletin kendisinin tehdit edildiği, temel hak ve hürriyetlerinin gasp edildiği bir sürecin adıdır.

Ancak 28 Şubat süreci milletimizden destek bulmamış, Sincan’dan tankları yürütenler hayal kırıklığına uğramıştır. Bununla birlikte şunu gördük ki, her ne kadar '28 Şubat bin yıl sürecek' denilse de milletimiz; hakkın ve halkın kabul etmeyeceği bir sistem, düzen ve uygulamanın sürmesinin mümkün olmayacağı düşüncesini bir kez daha gösterdi. Bunun en güzel örneğini 15 Temmuz hain darbe girişiminde gördük. Devletimiz ve milletimiz, 15 Temmuz ile birlikte darbe girişimlerini tarihin tozlu raflarına kaldırmıştır.

Allah bir daha ülkemize 28 Şubat gibi karanlık günlerin benzerini yaşatmasın. Bu vesileyle, 28 Şubat'ın tüm mağdurlarını anıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, hayatta olanlara da uzun ve sağlıklı ömürler diliyorum”Haberin Görüntülenme Sayısı: 267