Başkan Toruntay’dan 10 Kasım mesajı

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Toruntay, mesajında şu ifadeleri kullandı;

“Ulusal Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde rahmet ve özlemle anıyoruz.

Atatürk, hayatı boyunca birçok başarıya imza atmış, kurtuluş mücadelemizde ve Cumhuriyetimizin kurulmasında başrol oynayarak, tüm dünyanın saygı duyduğu bir lider olarak tarihe adını altın harflerle yazdırmıştır.

Yeniden var olma mücadelesi içerisinde yorgun ve fakir düşmüş olmamıza rağmen; sanayileşme, tarım, demir yol ağları gibi istihdam ve modern hayata geçişin de lideri olan Mustafa Kemal Atatürk’ün attığı temellerin ne kadar önemli olduğunu bugün daha iyi anlıyoruz. Ülke olarak, kurucu iradeye ve liderine çok şey borçluyuz. Bu mirası daha çoğaltarak yeni nesle taşıma vazifesi biz emekçilerin de boynunda ağır bir yüktür.   

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını saygı ile yad ederek, vatanımız uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”Haberin Görüntülenme Sayısı: 375