BAŞKAN TORUNTAY’DAN ’29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI’ MESAJI

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Türk Milleti olarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde verdiğimiz son varoluş mücadelemizin 97. yıldönümündeyiz” diyen Toruntay sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnsan ömrü için uzun, devlet tarihi için kısa olan bir zaman diliminde, var olma mücadelesini bizlere ulaştıran İstiklal Savaşı kahramanlarının emanet ettiği bayrağı daha da yükselterek, yeni nesle taşımak için elimizden geleni yapmalıyız.

97 yıl önce olduğu gibi, ulusal birliğimize ve bütünlüğümüze yönelik, içten ve dıştan gelen her türlü saldırılara karşı Türkiye Cumhuriyeti’ni tüm değerleriyle sonsuza dek yaşatmak hepimizin görevidir. El ele vererek birliğimizden, dirliğimizden, inanç ve cesaretimizden aldığımız güçle ülkemizi, muasır medeniyetler seviyesine taşıyacağız.

Öte yandan 1991 yılında bağımsızlığını kazanan kardeş ülke Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarının kurtarılmasını sonuna kadar destekliyor, kurtuluş savaşlarında onlara müjdeler diliyorum.

Bu vesileyle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyor, aziz milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”Haberin Görüntülenme Sayısı: 393