Genel Başkanımız Toruntay’dan Sayın Mansur Yavaş’a Ziyaret

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’a Kurban Bayramı nedeniyle ziyarette bulundu.
Başkan Yavaş ile görüş alışverişinde bulunan Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, bayram öncesinde işçilere ödenen 13 günlük bayram yardımları için teşekkür etti.
Toplu iş sözleşmesinden kaynaklanan ve henüz ödenmeyen 13 günlük bayram yardımı ile diğer sosyal yardımlar konusunda da işçilerin mağdur edilmemesi ve ödemelerin vaktinde yapılması gerektiğini belirten Genel Başkanımız Toruntay, Belka A.Ş.’de çalışan işçilerin geriye dönük biriken TİS farkı alacakları hakkında da görüşmelerde bulundu. İşçilerin mağdur edilmemesi, ekonomik ve sosyal anlamda işyerindeki çalışma barışının bozulmaması arzusunda olduklarını dile getiren Genel Başkanımız Toruntay, “Aksine çaba sergileyenlerin her daim karşısında olacağımız gibi İşçilerin lehine olan her durumda da sendika olarak her türlü katkıyı vermeye hazırız” dedi.
Sendikal faaliyetler ve sahada yaşanan durumlar konusunda istişareler ile devam eden görüşme samimi bir ortamda gerçekleşti.Haberin Görüntülenme Sayısı: 353