TORUNTAY: “İKİ TARAF DA MEMNUN”

Hak İş Konfederasyonu'na bağlı faaliyet yürüten Öz Taşıma İş Sendikamız ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ulaşım A.Ş. arasında bin 150 çalışanı kapsayan toplu iş sözleşmesi törenle imzalandı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Öz Taşıma İş Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, çalışanların ve işletmenin hak ve menfaatlerini gözeterek güzel bir toplu iş sözleşme imzaladıklarını söyledi. Ayda 12 milyon yolcunun taşındığı bir şehre hizmet etmenin kolay olmadığını dile getiren Toruntay, “Ama biz inanıyoruz ki Başkanımızı ve Kayseri halkını memnun etmek için ne gerekiyorsa yapacağız. Kayseri halkına sevdalı ve hizmet etme aşkı taşıyan Belediye Başkanımız var. Biz de yapılacak yatırım ve hizmetlere destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu ise toplu sözleşmeyle özellikle sosyal yardımları artırdıklarını ve çalışanların yanında olduklarını hissettirmeyi başardıklarını söyledi. Toplu sözleşmeyle çalışanlara bir maaş ikramiyenin de sağlandığını ifade eden Gündoğdu, “Çalışanlarımızla birlikte şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da daha özverili bir şekilde vatandaşlarımızın memnuniyetini artırma gayreti içinde olacağız” diye konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da, çalışanların memnuniyetinin Kayseri halkına yansıyacağını belirtti ve toplu sözleşmenin hayırlı olması dileklerinde bulundu. Büyükkılıç, “Sizler memnun olursanız hizmet verdiğimiz kardeşlerimizi de memnun edersiniz” diye konuştu

Konuşmaların ardından Ulaşım A.Ş. ile Öz Taşıma İş Sendikası arasında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesine imzalar atıldı. İmzaların atılmasının ardından Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanımız Mustafa Toruntay Başkan Büyükkılıç'a teşekkür plaketi verdi.


 Haberin Görüntülenme Sayısı: 218