TORUNTAY: “ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Genel Başkanı Mustafa Toruntay, gündemi değerlendirdi…
TORUNTAY: “ZOR GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu. Önümüzdeki günlerde Ramazan ayının habercisi Üç Ayların başlayacağını belirten Toruntay, Üyelerin ve Müslüman alemininin üç aylarını tebrik etti. Suriye’nin İdlib kentindeki çatışmalarda şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet dileyen Başkan Toruntay, üyelerle iletişimi arttırmak amacıyla da sendika olarak Whatsapp hattını faaliyete geçirdiklerini kaydetti.

Yaptığı yazılı açıklamasında gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay ilk olarak sendika üyelerinin ve tüm Müslüman aleminin mübarek üç aylarını kutladı. Toruntay, “Müslümanların özlemle beklediği Ramazan ayının habercisi niteliğindeki mübarek üç aylar, bu hafta başlayacak. Bu aylar rahmet dalgalarının coştuğu manevi huzur ve sükunun kalplere indiği, ilahi rahmetin taştığı aylardır. Üyelerimizin ve tüm Müslümanların üç aylarını tebrik ediyor, bu vesileyle Üç ayların başlangıcından sonra Perşembe günü idrak edeceğimiz ilk kandil, Receb ayının ilk manevi günü olan Regaib Kandillerini de kutluyorum” dedi.

Başkan Toruntay açıklamasının devamında ise Suriye’nin İdlib kentinde Türk Ordusu ve Suriye Milli Ordusu’nun birlikte yürüttüğü harekâtta şehit olan Mehmetçiklerimizi anarak, “Türk Milleti olarak son dönemde ülkemizin bekası için hayati öneme sahip günlerden geçiyoruz. Bu uğurda kahramanca ve fedakarca mücadele eden Mehmetçiklerimize ne kadar minnet duysak azdır. Canları ve kanları pahasına vatanı savunan ve bu savunma sırasında şehit olan Mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Suriye’de devam eden mezalim, soykırım, katliamlar nedeniyle akan kan ve gözyaşının biran önce sona ermesi tek temennimiz” diye konuştu.

Elazığ Depremi’nin yaralarının sarılmaya çalışıldığı sırada Van’da ardı ardına gelen çığ ve deprem felaketlerinin yaşandığını anımsatan Başkan Toruntay, şunları kaydetti: “Ne yazık ki Elazığ Depremi’nin şokunu atlatamadan Van’da ilk olarak çığ yaşandı, ardından da önceki gün deprem yaşandı. Bu iki acı olayda da can kayıplarımız ve yaralılarımız var. Elazığ, Malatya ve Van’da meydana gelen depremlerde ve yine Van’da meydana gelen çığ felaketinde yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. İnşallah bir daha milletimiz böyle acılar yaşatmaz.”

Öz Taşıma İş Sendikası olarak üyeleriyle ilişkilere ve iletişime büyük önem verdiklerini de vurgu yapan Başkan Toruntay, sözlerini şöyle tamamladı:”Sendika olarak üyelerimizle sürekli olarak iletişim ve etkileşimde kalmaya gayret gösteriyoruz. Her fırsatta üyelerimizle bir araya geliyoruz. Bu amaçla değişik organizasyonlara imza atıyoruz. Son olarak anlık, hızlı ve kesintisiz iletişim amacıyla Whatsapp hattı oluşturduk. Sendika üyelerimiz olsun ya da olmasın hiç fark etmez. Sendikamızla iletişime geçmek isteyenler yeni oluşturduğumuz 0 536 630 22 66 numaralı Whatsapp hattımızla bize ulaşabilir sorunlarını, taleplerini veya önerilerini bizlerle paylaşabilirler” şeklinde konuştu.Haberin Görüntülenme Sayısı: 231