TORUNTAY: “MİRAÇ KANDİLİ BİRLİĞİMİZE VESİLE OLSUN”

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, sendika üyeleriyle birlikte vatandaşların ve İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutladı.

TORUNTAY: “MİRAÇ KANDİLİ BİRLİĞİMİZE VESİLE OLSUN”

HAK-İŞ Konfederasyonu’na bağlı Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, yazılı bir mesaj yayımlayarak sendika üyeleriyle birlikte vatandaşların ve İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutladı.

İslam aleminin inanç ve kültür değerleri arasında apayrı bir öneme sahip olan Miraç'ın, Hz. Peygamber'in şahsında insanlığın önünde açılmış bir yükseliş ufku olduğunu ifade eden Toruntay, içinde ilahi hikmeti ve bereketi barındıran Miraç Kandil'ine bir kez daha erişmenin huzurunu yaşadıklarını söyledi. Kutlama mesajında, "Miraç, aynı zamanda ilahi emirlere teslim olmakla yüce mertebelere erişmenin ve tüm yolların kapandığının düşünüldüğü anlarda bile kesinlikle başka yolların açılacağı ümidini tazelemenin ve bu ümidi hep canlı ve diri tutmanın bir davetiyesidir” ifadelerine yer veren Başkan Toruntay, “Dolayısıyla insanların ve insanlığın yararına değerler üretmek, düşünmek, sorumluluk yüklenmek, fedakarlık yapmak, paylaşmak, zamanın önemini kavramak ve sürekli teşebbüs halinde olmak vardır. Allah Resulü, Sevgili Peygamberimiz bu gecede izzet, ihsan ve ikram dolu mucizevi bir yolculuk gerçekleştirmiş ve Hakk'la buluşmuştur. Miraç, bu sebepledir ki; rahmet demektir, bereket demektir. İhsan, lütuf, izzet ve ikram kapılarının tüm inananlar için ardına kadar açılması demektir” dedi.
Böylesi mukaddes bir gecenin millet olarak, ülke olarak kenetlenmeye, birlik, beraberlik, huzur ve kardeşlik içinde yaşamaya vesile olmasının en büyük arzu ve niyazları olduğuna da vurgu yapan Başkan Mustafa Toruntay mesajını şu ifadelerle sonlandırdı: ”Ümit ediyoruz ki; bu mübarek kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu cihette bir coşku oluşturacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandil'inin Alemi İslam'ın birliği, dirliği ve beraberliğine; insanlığın selameti, huzur, barış ve mutluluğuna vesile olmasını temenni ediyor, üyelerimizle birlikte vatandaşlarımızın ve İslam aleminin Miraç Kandili’ni kutluyorum.”Haberin Görüntülenme Sayısı: 218