TORUNTAY: 15 TEMMUZ DEMOKRASI VE MILLÎ BIRLIK GÜNÜ MESAJI

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “15 Temmuz, vatandaşlarımızın direnişiyle, hainlere karşı kazandığı unutulmayacak bir zaferdir” dedi.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Tarihi şanlı başarılarla dolu olan Türkiye’nin 15 Temmuz 2016 gecesi bir destan daha yazdığını ifade eden Toruntay, “Türk milleti, tıpkı Çanakkale’de ve İstiklal Harbi’nde olduğu gibi, birilerinin mandası olmayı kabul etmedi. Milyonlarca vatandaş, bütün siyasi, kültürel ve etnik farklılıkları bir kenara koydu ve anayasaya karşı gelen, sivilleri vurup, Meclis'i bombalayan hain FETÖ’YE karşı canları pahasına birlik oldu. O gece 251 şehit verdik, 2 bin 731 kişi ise gazi oldu ancak; FETÖ’ye ve darbe heveslilerine izin verilmedi” dedi.
“15 Temmuz özgürlük sembolüdür”
Toruntay sözlerini şöyle sürdürdü: “15 Temmuz mermi, tank ve bombalara karşı tek vücut göğsünü siper eden vatandaşlarımızın direnişiyle, hainlere karşı kazandığı unutulmayacak bir zaferdir. Gösterilen mücadeleyle 15 Temmuz aynı zamanda, köklü tarihiyle yıkılmaz bir kale olan, hiçbir güç karşısında diz çökmeyen yüce Türk milletinin özgürlük sembollerinden biri haline geldi.” Bütün şehitleri rahmet, gazileri de minnetle anan Başkan Toruntay, tüm vatandaşların 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü kutladı.
 


Haberin Görüntülenme Sayısı: 279