TORUNTAY'DAN: ‘30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI’ MESAJI

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 30 Ağustos Zaferi’nin 98'inci yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.
Türk milletinin bağımsızlık inancı ve vatan sevgisinin önünde hiçbir gücün duramayacağını ifade eden Başkan Toruntay, mesajında şu görüşlere yer verdi;
“30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullar altında ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği, iman gücü ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir.

Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal liderliğinde, bayrağına ve vatanına canı pahasına sahip çıkmıştır. 26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’da milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanmış ve tarihi bir başarıya imza atılmıştır. Kazanılan bu zaferle gücünü dosta düşmana bir kez daha gösteren kahraman askerimizin bu büyük başarısının 98. yılını, sevinçle ve coşkuyla kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun…”Haberin Görüntülenme Sayısı: 249