KKTC BAŞBAŞKANI ÜSTEL’E ZİYARET

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan Başkanlığındaki HAK-İŞ Yönetim Kurulumuz, 24 Mayıs 2024 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel ile bir araya geldi. 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Yunus Değirmenci, Devlet Sert, Halil Çukutli, Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut ve KKTC Kamu-Sen Sendikası Genel Başkanı Metin Atan ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

Arslan, HAK-İŞ Konfederasyonumuzun KKTC Temsilciliğinin açılışı ve Başkanlar Kurulu Toplantısı dolayısıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunduklarını belirterek, KKTC Kamu-Sen Sendikamızın konfederasyonumuza bağlı en önemli sendikalardan biri olduğunu vurguladı. KKTC Kamu-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Mahmut Arslan, “Kamu-Sen ve HAK-İŞ arasındaki ilişkiler konfederasyon, sendika ilişkisinden öte bir kardeşlik ilişkisi var. Türkiye Kuzey Kıbrıs ilişkilerini iki devlet ilişkisinden öte sivil toplum ilişkisi ile de güçlendirmemiz gerekiyor. Kıbrıs’ta olan her şey bizi ilgilendiriyor. Bu bizim sorumluluğumuz. HAK-İŞ olarak 35 yıldır Kıbrıs ve Kamu-Sen arasındaki köklü ilişkiler kurulduğunu ve devam edeceğini dile getirdi.

Arslan, Kıbrıs’ın stratejik olarak önemini belirterek, Kıbrıs’ta yaşayan Türklerin daha fazla desteklenmesi gerektiğini ifade etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ünal Üstel, HAK-İŞ’in Kıbrıs için yaptıklarını önemsediklerini belirterek, “Özellikle sivil toplum ilişkilerinin çok daha üst düzeyde olması lazım ki o bağlar iyice güçlensin. Bu bağları daha çok perçinlememiz gerekiyor” dedi.

Üstel “Sizi ülkemizde görmekten memnuniyet duyuyor ve HAK-İŞ ile Kıbrıs arasındaki iyi ilişkilerin devamının geleceğine inanıyorum” diyerek Genel Başkan Mahmut Arslan'a ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ifade etti.

Ziyaret, hediyeleşme ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.