Sendikamız ÖZ TAŞIMA İŞ Genel Başkanı Kayabaşı Mesajında, “Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Milli Mücadelenin başladığı günün yıldönümünde, bir Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını daha karşılamanın engin mutluluk, gurur ve coşkusu içindeyiz” dedi.

19 Mayıs 1919, Türk milletinin tam bağımsızlık ve özgürlük umutlarını inanca dönüştürecek kurtuluş ateşinin yakılıp Milli Mücadele’nin başlatıldığı gündür, bu gün, Milletçe manda ve himayeyi kabul etmeyeceğimizi bir kere daha tüm Dünya’ya ilan ettiğimiz gündür, bu gün, var olmak, yok olmak kavgasına çıkanların, varını yoğunu vatan için, istiklal için feda edenlerin, tarihimize şan ve şeref veren kahramanların günüdür ve yine bu gün, çocuğunu öksüz anne ve babasını kimsesiz bırakanların, gençliğinin baharında şehitlik rütbesine erenlerin günüdür.

Emek alın terinin en anlamlı sayfalarından olan Milli Mücadelemizin 105. yıl dönümünde başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Milli Mücadele’nin tüm kahramanlarını saygıyla, minnetle anıyoruz.

İnanıyorum ki; Vatanımızın bekası ve Geleceğimizin emanet edildiği Türk Gençliği  gene aynı bilinçle, ülkemizin Bağımsızlık Mücadelesindeki inanç, birlik ve beraberlik ruhunu aynı kararlılıkla sürdürecek ve ülkemizin bölgesinde ve küresel dünyada belirleyici bir güç olarak varolacaktır. 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.
 

Av. Mehmet Ali KAYABAŞI
Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı
HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı