SENDİKAMIZIN 2024 YILI EĞİTİM PROGRAMI ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Sendikamız ÖZ TAŞIMA İŞ’in 2024 yılı  Eğitim Programı ,  Genel Yönetim Kurulumuzun planlamasıyla uygulanmaya başlandı.

Sendikamızın İl Başkanları, İşyeri Baştemsilcileri ve İşyeri Temsilcilerine yönelik Eğitim Programımız 23-26 Nisan 2024 tarihleri arasında  Antalya/Side’de gerçekleştirildi. 

Eğitim Programımızın ilk gününde Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali KAYABAŞI, Seminerin ilk etabına katılan İl Başkanları ve ilgili İşyerleri Temsilcileri ile ayrı ayrı gruplar halinde görüştü. Görüşmede Sendikamızın genel ilkeleri, Çalışma hayatındaki fonksiyonu, Sendikal Duruşu ve ileriye yönelik hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. İl Başkanlarımız ve işyeri temsilcilerimiz, böyle bir eğitim programının gerçekleştirilmesinin önemli olduğu, İmzalanan Toplu İş Sözleşmelerinin memnuniyet verici olduğunu ifade ettiler. Ayrıca genel bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ilişkin bilgi alışverişinde bulunuldu. 

Eğitim Programımızın akşam bölümüne Konfederasyonumuz HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut ARSLAN da katıldı ve bir konuşma yaptı.

Akşam bölümünde Sendikamız Genel Başkanı ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Ali KAYABAŞI, yaptığı konuşmada; Konfederasyonumuz Genel Başkanı Sayın Mahmut ARSLAN’ın toplantımıza katılmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, teşekkürlerini iletti.  ÖZ TAŞIMA İŞ’in kuruluş aşamasında Mahmut ARSLAN’ın önemli destek ve katkılarını gördüklerini ifade eden KAYABAŞI, biz ÖZ TAŞIMA İŞ olarak, Konfederasyonumuz HAK-İŞ’i daha da büyütmeye, tüm emekçilerin sesi olma yolunda her türlü mücadele ve katkıyı vereceğini belirtti. HAK-İŞ’in değerleriyle bir üst kimlik oluşturduğuna vurgu yapan KAYABAŞI, gerçekleştirmekte olduğumuz Eğitim Programlarımızla tüm İşyeri temsilcilerimizi daha donanımlı, birikimli ve temsil kabiliyetlerini yükseltmeyi amaçlıyoruz, şeklinde konuştu.

HAK-İŞ Genel Başkanı Arslan da , “Bizim görevimiz çalışanların haklarını korumak, kollamak ve onların yanında olmaktır. Kim buna saygı gösterirse bizim de saygımız var, kimseyle husumetimiz, kavgamız yok. Tüm emekçileri kapsayan, onların hak ve hukuklarını koruyan bir mücadeleyi sürdürüyoruz. Sendikacılığımızı emek ve alınteri üzerine bina ediyoruz. ÖZ TAŞIMA İŞ Sendikamız da Konfederasyonumuzun değer ve ilkelerini benimsemiş önemli bir Sendikamızdır. Biz alın terimizle yıllarca mücadele ederek bu başarıyı elde ettik. Kimseye diyet borcumuz yok” şeklinde konuştu.  

Eğitim Programımızın ikinci gününde Genel Başkan Danışmanımız Yahya DÜZENLİ, İl Başkanlarımız ve İşyeri Temsilcilerimize yönelik “Değerlerle Sendikacılık” konulu bir sunum yaptı. Sunumunda Sendikamızın duruşu, Temsil ettiği değer ve ilkeler ile Temsilcilerimizin sahip olması gereken misyona vurgu yaptı.

Daha sonra Genel Sekreterimiz Av. Muhammed Nurbaki TÜRKAY, İş Hukuku’na ilişkin bir sunum gerçekleştirdi. İşyerlerinde yaşanan hukuki sorunlara ilişkin çözümlere dair açıklamalarda bulunan Türkay, katılımcıların sorularını cevaplandırdı. 

Genel Başkan Danışmanımız Rıdvan YAMAN da Temsilcilerin görev ve sorumlulukları konulu bir konuşma yaptı.

Eğitim Programımızın Değerlendirme bölümünde Genel Başkan Yardımcılarımız Ahmet ÖZDEMİR ve Oğuz ALICI da Temsilcilerimizin önemine vurgu yaparak, Temsilcilerin Sendikamızın işyerlerindeki fonksiyonları ve imzalanan Toplu İş Sözleşmelerine yönelik açıklamalarda bulundular.

Bir kurumsal aidiyet çalışmasının da yapıldığı Eğitim Programımızda, tüm katılımcılara Katılım Belgesi takdim edildi.