Genel Başkanımız ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı İstanbul, Esenler’de düzenlenen HAK-İŞ Konfederasyonu İstanbul İli Genişletilmiş Başkanlar Toplantısı’na katıldı.

Programa Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, HAK-İŞ İstanbul İl Başkanı Mustafa İluk, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Emrullah Erkuş’da katılım sağladı. HAK-İŞ’e bağlı sendikalarımızın il başkanları, il yönetim kurulu üğyeleri ve sendika üyelerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı protokol konuşmalarıyla başladı.

Genel Başkanımız ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız Kayabaşı yaptığı konuşmada İBB Başkan Adayı Murat Kurum’un liyakatini Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nda ispatladığına vurgu yaptı ve “büyük Şair Nedim’in de ifade ettiği gibi “Bir taşına bütün acem mülkünün feda edildiği” medeniyetlerin sahip olmak için yarıştığı, hatta savaştığı bir dünya kenti olan İstanbul için 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan seçimin İstanbul halkına, Ülkemize ve Milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Kayabaşı İstanbul’un önemini vurgulayarak “İstanbul’un Fatihi Sultan Hazretleri Mehmet Han’ın söylediği gibi; “Hüner, bir şehir bünyâd etmektir. Reaya kalbin abad etmektir.” işte İstanbul’un Belediye Başkanı da bu ruha sahip olandır, bu ruhu yaşatacak olandır.” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

 “ HAK-İŞ; YERLİ, MİLLİ VE GÜÇLÜ BİR SESE SAHİPTİR ”

Programda konuşan Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum “Mensubu olduğunuz Hak-İş’imiz yerli, milli ve güçlü bir sese sahiptir. Ülkemizin sendikacılığında işçi ve emekçi kardeşlerimizin unutamayacağı adımları atmış kardeşler topluluğudur. Eğer bugün bünyesinde barındırdığı 20 sendikası, 750 binden fazla üyesiyle HAK-İŞ ülkemiz sendikacılığının öncüsü olduysa bunu alnının teriyle hak ettiği için yapmıştır. Ben ve tüm arkadaşlarımız siz değerli kardeşlerimizin başarılarıyla onur ve gurur duyduk. Biz 22 yıldır işçimizin, memurumuzun, emeklimizin hak arama mücadelesine hep destek verdik. Bu yolda çalışan HAK-İŞ gibi sendikalarımıza, emekçi kardeşlerimizin yarınları için atılan adımlara hep değer verdik. Sadece hakların elde edilmesi noktasında değil, devletimizin ilerlediği tüm yollarda, en kritik dönemeçlerde sendikalarımızla birlikte yerli ve milli bir duruşu hep birlikte sergiledik” dedi.

Program sonrası Cumhur İttifakı İBB Başkan Adayı Murat Kurum katılımcılarla hatıra fotoğrafı çektirdi. Program sonunda ise Genel Başkanımız ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Murat Kurum’a teşriflerinden dolayı teşekkür ederek, hediyelerini takdim etti.