HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan 20-22 Kasım tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta “Dayanışma içinde ileriye yürüyelim: Asya Pasifik'te Adil ve Kapsayıcı Bir İş Geleceği İçin Yeni Bir Toplumsal Sözleşme” temasıyla gerçekleştirilen Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu Asya Pasifik (ITUC-AP) 5. Kongresine katıldı.

Kongrede, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, HAK-İŞ Konfederasyonu Denetleme Kurulu Başkanı Rafi Ay, HAK-İŞ Dış İlişkiler Birim Amiri Merita Yıldız, HAK-İŞ Dış İlişkiler Uzmanlarından Ahmet Halfaya, Pınar Özcan ve Hizmet-İş Sendikası Kadın Komitesi Başkanı Hatice Ayhan ile Gençlik Komitesi Başkanı Şifa Zeynep Kaya eşlik etti.

Genel Başkan Mahmut Arslan, Gazze’de dünyanın gözleri önünde insanlık onurunun yok edilerek bir katliam yapıldığını, Gazze’de ekmek, su, ilaç, elektrik ve dahi nefes alacak havanın kalmadığını üzülerek ifade etti.