HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı KKTC'nin Kuruluş yıldönümü münasebetiyle Konfederasyonumuza bağlı KKTC Kamu-Sen Sendikasını ziyaret etti.

Ziyarette KKTC Kamu-Sen Genel Başkanı Metin Atan ve Yardımcısı Ali Kavas ile bir araya gelen Genel Başkan Kayabaşı yaptığı konuşmada şunları söyledi;

“KIBRIS’TA SİYASÎ EŞİTLİĞE DAYALI, İKİ DEVLETLİ ADİL BİR ÇÖZÜMDEN YANAYIZ!”

Bugün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kuruluşunun 40. Yıldönümü. 15 Kasım 1983’te Kıbrıs Türk Federe Devleti Meclisi’nin oybirliği ile aldığı kararla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin ilan ediliş yıldönümünde Tüm Kıbrıslı soydaşlarımızı tebrik ediyorum.

Kuruluş yıldönümünde KKTC’de bulunmak bizim için oldukça önemli ve anlamlıdır.

Biz, Kıbrıs’ta Türkiye’nin garantörlüğünde, iki halkın siyasî eşitliğine dayalı, iki bölgeli, iki kurucu devletin egemenliği ve eşitliğini esas alan temel bir çözümden yanayız.

Gelinen bu noktada, KKTC’ye yönelik uluslararası ambargo ve izolasyonlar bir an önce kaldırılmalı ve Kıbrıs’ta artık iki devletli bir çözümün kaçınılmazlığı anlaşılmalıdır.

Tekrar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin kuruluş yıldönümünü kutluyor, Kıbrıs Türk halkına huzur ve esenlikler diliyorum.