Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı vesilesi ile Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı bir mesaj paylaştı;

Milli Mücadelemizin, Zaferle sonuçlanmasının, 100. Yıldönümündeyiz. Milletimizin tarihî yürüyüşü ve Devletimizin bekası için oldukça önemli ve anlamlı bir tarih olan Cumhuriyetimizin 100. Yılının tüm milletimiz ve emekçilerimiz için yeniden Büyük, güçlü ve geleceği aydınlık bir Türkiye’ye vesile olmasını diliyorum.

Yüz yıl önce emperyalistlerin, bir daha dirilmemek üzere tarihten silmeye çalıştıkları devlet ve milletimizin, topyekûn müthiş bir atılımla tarih ve değerlerine sahip çıkarak varoluş iradesi göstermesi, bugün de tüm dünyaya istikbal ve istiklalimiz için önemli bir mesajdır.

Önümüzdeki yüzyılın da aynı azim, irade ve kararlılıkla Türkiye Yüzyılı olması için çaba gösteriyoruz. Zira, başta Ortadoğu olmak üzere tüm dünyamız giderek kaosun, acının, kan ve gözyaşının egemen olduğu bir arenaya dönüşmektedir.

Bugün de birlik ve bütünlüğümüze yönelen her türlü tehdit ve uluslararası saldırılara karşı, yüz yıl öncesinde olduğu gibi, aynı azim ve kararlılıkla karşı duracağımıza şüphe yoktur.

Cumhuriyetimizin 100. yılında modern dünyada yeniden büyük ve güçlü bir Türkiye’yi inşa yolunda; hep birlikte, inançlı, kararlı, özgür ve bağımsız bir millet olarak, tüm mazlum milletlerin umudu ve sesi olmaya devam edeceğiz.

Bu vesile ile 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın tüm milletimiz ve emekçilerimiz için yeniden dirilişe vesile olması ümidi ve duasıyla selam ve saygılar sunuyorum.