İŞÇİLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ! 

Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BUGSAŞ A.Ş’ de çalışan işçilerin, danışman ve üst yöneticiler tarafından görevlendirildiğini iddia eden kişilerin baskı ve tehditleri sonucu Hak-İş'e bağlı Öz Taşıma İş Sendikası’ndan istifa ettirilerek, Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Demiryol-İş Sendikası' na üye olmaları ile başlayan yetki sürecinde Öz Taşıma İş Sendikası işçileri mağdur etmemek adına istinaf kanun yolundan vazgeçti.

Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay şunları kaydetti : 

“Bildiğiniz üzere, BUGSAŞ A.Ş. üst düzey yöneticileri, kendi görev ve yetki alanlarında olmamasına rağmen, EGO otobüs bölgelerine gidip, işçileri sendikamızdan istifa ettirerek, Türk-İş Konfederasyonu'na bağlı Demiryol-İş Sendikası' na üye olmaları yönünde beyanlarda bulunmuşlardı. 
Bir sendikadan istifa ederek başka bir sendikaya üye olunması için yönlendirmede bulunan işveren vekillerine karşı direnemeyen sendikamız üyesi işçiler ise, işlerini kaybetme korkusu ile sendikamızdan zorla istifa ettiklerini tarafımıza beyan ettiler. 
Bizler de Öz Taşıma İş Sendikası olarak, işçilerimizin bu mağduriyetini gidermek adına tüm yasal yollara başvurduk. Fakat, Öz Taşıma İş Sendikası Yönetim Kurulumuzca yapılan toplantılar neticesinde, istinaf kanun yoluna başvuru hakkımızı, işçilerimizi hak kaybına uğratmamak ve mağdur etmemek adına kullanmıyoruz.
İşçinin emeği ve alın terine olan saygımız sonsuzdur. Bizim mücadelemiz emek ve değer mücadelesidir. BUGSAŞ işçisinin yalnız olmadığını herkes bilsin. Bizler işçilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.”