Öz Taşıma İş ile S.S. Kayseri Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi Arasında Toplu Sözleşme

 

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, Genel Başkan Yardımcımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Kayseri Bölge Temsilcimiz Ahmet Özdemir, Sınırlı Sorumlu Kayseri Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ahmet Erkan, Kooperatif Yönetim Kurulu Üyeleri, S.S. Kayseri Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi çalışanlarının katılımıyla 1. Dönem Toplu iş Sözleşmesi İmza töreni gerçekleşti.

 

Genel Başkanımız Toruntay törende şu açıklamalarda bulundu: 

" Uzlaşı içinde yapılan görüşmeler neticesinde ortaya çıkan sonucun her iki taraf için de hayırlı olmasını diliyorum. İşçilerimizin haklarını korumak, emeklerinin karşılığını almak için elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Onlar için iyi bir kazanım oldu. İnşallah, ilerleyen zamanlarda daha iyi sözleşmelere imza atarız. Biz her zaman emeğin ve emekçilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. 

 

Sendikamız ile Sınırlı Sorumlu Kayseri Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi arasında imzalanan Toplu İş Sözleşmesi ile birlikte şoför emekçi kardeşlerimiz yemek yardımı, aile yardımı, Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı harçlığı, Ramazan ayında gıda yardımı, aile yardımı, yıllık izinler, mazaret izinleri , kıyafet yardımı gibi kazanımlar elde ettiler.

 

Çalışmanın karşılığı, emeğin karşılığı mutlaka ölçülemez. Siz kendiniz hayatınızı idame ettirirken ya da hayat şartlarınızı iyileştirmeye gayret ederken sizler adına Öz Taşıma İş ailesi olarak, en az sizin kadar bunu dertlenen, bunun en iyi noktada karşılanmasını sağlayan bir sorumlulukla hareket ediyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle sözleşmenin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese özellikle Sınırlı Sorumlu Kayseri Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ahmet Erkan Bey'e ayrıca  teşekkür ederim. 

 

Toplu iş sözleşmemizin S.S. Kayseri Özel Halk Otobüsleri Taşıma ve İşletme Kooperatifi çalışan üyelerimiz başta olmak üzere Sendikamıza ve çalışma hayatına hayırlı olmasını dilerim."