Öz Taşıma İş'ten Kayseri Ulaşım A.Ş. Çalışanlarına Rekor Zam

 

Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Ali Kayabaşı, Kayseri İl Temsilcimiz Ahmet Özdemir, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve Ulaşım A.Ş. personellerinin de katılımıyla, Öz Taşıma İş Sendikası ile Kayseri Ulaşım A.Ş. Arasında Toplu Sözleşme İmzalandı. Bu sözleşme ile birlikte Ulaşım A.Ş. personelinin, ikramiye ve tüm sosyal hakları ile en düşük brüt maaşı 6 bin 604 TL’ye yükseldi.

 

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda, Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, Genel Başkan Yardımcımız Mehmet Ali Kayabaşı, Kayseri İl Temsilcimiz Ahmet Özdemir, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Feyzullah Gündoğdu, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ve Ulaşım A.Ş. personellerinin katılımıyla gerçekleşen imza töreni bayram havasında geçti.

 

Öz Taşıma İş Sendikası ile Kayseri Ulaşım A.Ş. arasındaki 3. Dönem Toplu Sözleşme İmza Töreni Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, Kayseri için gecesini gündüzüne katan Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı ve Kayserililere hizmet etmek için çalışan tüm personeli tebrik etti.

 

Toruntay, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Ulaşım A.Ş.’nin belediyeler içerisinde uygulamalarıyla öncü olduğunun altını çizdi. Konuşmasına devam ettiği sırada işçiler için yeniden bir bayram ikramiyesi talep eden Toruntay’ın isteğini,Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı geri çevirmedi. Güzel bir zamla bu sözleşmeyi sonuçlandırdıkları için mutlu olduğunu belirten Toruntay, sözlerine şu şekilde devam etti:

 

“İşçilerimizin haklarını korumak için elimizden geleni yaptığımıza inanıyorum. Onlar için iyi bir kazanım oldu. İnşallah, ilerleyen zamanlarda daha iyi sözleşmelere imza atacağız. İşçilerimiz açısından gayet olumlu bir sözleşme olduğu düşüncesindeyim.” dedi.

 

Toruntay, gerçekleştirilen Toplu İş Sözleşmesinin tüm kazanımları ile hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, emeğin ve emekçinin yanında olan Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür etti.

 

İmza Töreni Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç’ın konuşması ile devam etti. Büyükkılıç, “Biz gerçekten büyük bir aileyiz, huzurlu bir aileyiz, birbirini seven, bu şehre sahip çıkan bir aileyiz” ifadelerini kullandı. Başkan Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi:

 

“Çalışan kardeşlerimizin alın teri kurumadan emeğinin karşılığını vermeyi, öncelikli olarak kendisine prensip etmiş, mağdur etmeden onların emeğinin karşılığını ulaştıran bir belediyeyiz. Sizlere iki gün önce birlikte olduğumu Kayseri sevdalısı Cumhurbaşkanımızdan selamlar getirdim. Değerli büyüğümüze ‘Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanımız gelecek, ekibiyle birlikte imza törenimiz olacak’ dediğimde, ‘sakın mağdur etmeyin, sakın o insanları üzmeyin, sakın emeğin karşılığını göz ardı etmeyin’ diye tembihatta bulundu ve selamlarını gönderdi. O anlayış içerisinde sizlerin her zaman yanında yer alıp, el ele gönül gönüle bu şehre ibadet anlayışı ile hizmet etmeyi kendimize ilke edineceğimizi buradan paylaşmak istiyorum. Bayram havasındaki sözleşmeden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz.”

 

Konuşmaların ardından taraflar arasında Toplu İş sözleşmesinden 1049 personelin yararlanacağı toplu iş sözleşmesi imzaları atıldı. Bu toplu sözleşme ile birlikte Ulaşım A.Ş. personelinin, ikramiye ve tüm sosyal hakları ile en düşük brüt maaşı 6 bin 604 TL’ye yükseltildi. İmza Töreni sonrasında, Genel Başkanımız Mustafa Toruntay, Büyükkılıç’a hediye ve çiçek takdiminde bulundu.