HAK-İŞ GENEL BAŞKANI ARSLAN VE YÖNETİM KURULU, KKTC BAŞBAKANI ÜNAL ÜSTEL İLE BİR ARAYA GELDİ

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Yunus Değirmenci, Devlet Sert, Halil Çukutli, Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut ve KKTC Kamu-Sen Sendikası Genel Başkanı Metin Atan ve Yönetim Kurulu üyeleri eşlik etti.

 

Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Sendikamız ÖZ TAŞIMA İŞ Genel Başkanı Kayabaşı Mesajında, “Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, Milli Mücadelenin başladığı günün yıldönümünde, bir Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını daha karşılamanın engin mutluluk, gurur ve coşkusu içindeyiz.” dedi.

Genel Başkan Kayabaşı Emeğin Hukuku Kurultayı'nda Konuştu

İnsan Onuruna Yakışır Bir Ücret İstiyoruz

Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, “Emeğin Hukuku ile İlgili Güncel Sorunlar” konulu düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, “İşçinin en temel problemlerinin başında gelir vergisiyle alakalı adaletsizlik geliyor. Burada çok alandan çok, az alandan az alınan bir vergi sistemi ayrıca gelişmiş ülkelerde olduğu gibi bir servet vergisi ya da kurumlar vergisiyle alakalı devletin çalışma yapması gerektiğini düşünüyoruz.

SENDİKAMIZ İLE TAMAŞ A.Ş. ARASINDA GERÇEKLEŞEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALARI ATILDI

TAMAŞ A.Ş. ‘DE HİZMET VEREN TÜM ÜYELERİMİZİN DE YAKINDAN TAKİP ETTİĞİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ ÜYELERİMİZİN YÜZLERİNİ GÜLDÜRECEK.

1 MAYIS’TA EMEĞİN SESİ KOCAELİ’DEN YÜKSELDİ

HAK-İŞ olarak 1 Mayıs’ta; Ücretlerden Alınan Vergi Oranları Düşürülmeli, Sendikal Örgütlenmenin Önündeki Engeller Kaldırılmalı, Çalışanlar Enflasyon Karşısında Korunmalı, Soykırıma Hayır, Filistin’e Destek, Gazze’ye Selam, Direnişe Devam, Filistin Bizim Kırmızı Çizgimizdir. Taleplerimizi içeren büyük afişler miting alanını süsledi.

SENDİKAMIZIN 2024 YILI EĞİTİM PROGRAMI ANTALYA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Sendikamız ÖZ TAŞIMA İŞ’in 2024 yılı  Eğitim Programı ,  Genel Yönetim Kurulumuzun planlamasıyla uygulanmaya başlandı.

Sendikamızın İl Başkanları, İşyeri Baştemsilcileri ve İşyeri Temsilcilerine yönelik Eğitim Programımız 23-26 Nisan 2024 tarihleri arasında  Antalya/Side’de gerçekleştirildi. 

“Bir taşına bütün acem mülkünün feda edildiği” Dünya Kenti İstanbul

Genel Başkanımız ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı İstanbul, Esenler’de düzenlenen HAK-İŞ Konfederasyonu Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

KAYABAŞI: “TOPLUMUN BÜYÜK BİR KESİMİNE YAPILAN YÜZDE 49,25’LİK ZAM, KAMU İŞÇİSİNE DE YANSITILMALIDIR”

Genel Başkanımız ve HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız aynı zamanda HAK-İŞ Kamu Çerçeve Koordinasyon Kurulu Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı yaptığı açıklamada; “Asgari ücretlilerin, memurların, memur emeklilerinin ve son olarak da işçi emeklilerinin maaş ve ücretlerinde yapılan iyileştirmeyi olumlu buluyoruz” dedi. 

Genel Başkanımız Kayabaşı TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu Görüşmelerine Katıldı

Sendikamızın Genel Başkanı ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, TBMM'de Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen, "İşsizlik Sigortası Kanunu ve Bazı Kanun Değişikliklerini Öngören Kanun Teklifi" görüşmelerine katıldı.

GENEL BAŞKANIMIZ AV. MEHMET ALİ KAYABAŞI İL BAŞKANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı 17.01.2024 tarihinde sendika genel merkezimizde İl Başkanlarımız ile bir araya gelerek istişarelerde bulundu.

Mısır Denizcilik Çalışanları Sendikası'ndan Ziyaret

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yrd. ve Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Liman-İş Sendikasının davetlisi olarak Türkiye’de bulunan, Mısır Denizcilik Çalışanları Sendikası Genel Başkanı ve Mısır İşçi Sendikaları Federasyonu (ETUF) Genel Başkan Yardımcısı Dr. Hossam El Din Moustafa Kamal Mohamed ve beraberindeki heyet ile sendikamız genel merkezinde bir araya geldi.

Nice Mutlu Yıllara Büyük Öz Taşıma İş Ailesi

Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyor, savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalmasını umut ediyoruz.

Çok kazançlı, keyifli, sevgi dolu, başarılı bir yıl olması dileğiyle.

Nice Seneler..!

"ŞOFÖRLERİMİZİN VARLIĞI, HUZUR VE GÜVENİMİZİN TEMİNATIDIR!”

ÖZ TAŞIMA İŞ Sendikası Genel Başkanı ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali KAYABAŞI, 30 Kasım Dünya Şoförler Günü nedeniyle bir tebrik mesaj yayınladı:

“ŞOFÖRLERİMİZİN VARLIĞI, HUZUR VE GÜVENİMİZİN TEMİNATIDIR!”

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Genel Başkan Kayabaşı Asya Pasifik (ITUC-AP) 5. Kongresinde

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yrd. ve Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, 20-22 Kasım tarihlerinde Tayland’ın başkenti Bangkok’ta “Dayanışma içinde ileriye yürüyelim: Asya Pasifik'te Adil ve Kapsayıcı Bir İş Geleceği İçin Yeni Bir Toplumsal Sözleşme” temasıyla gerçekleştirilen Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu Asya Pasifik (ITUC-AP) 5. Kongresinde  HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan'a eşlik etti.

Emeğimiz Bereketli, Yolumuz Aydınlık, Bahtımız Açık Olsun.

Sendikamızın 12. Kuruluş Yıldönümünde;

HEP BİRLİKTE NİCE YILLARA, NİCE YOLLARA VE YOLCULUKLARA…

Genel Başkanımız Kayabaşı'nın "Cumhuriyetimizin 100. Yılı" Mesajı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yılı vesilesi ile Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı bir mesaj paylaştı;

Milli Mücadelemizin Zaferle sonuçlanmasının 100. Yıl Dönümündeyiz. Milletimizin tarihî yürüyüşü ve Devletimizin bekası için oldukça önemli ve anlamlı bir tarih olan Cumhuriyetimizin 100. Yılının tüm milletimiz ve emekçilerimiz için yeniden büyük, güçlü ve geleceği aydınlık bir Türkiye’ye vesile olmasını diliyorum.

“ZALİMLERİN, KATİLLERİN SİLAHLARI ÖLÜM KUSSA DA FİLİSTİN’İ YOK EDEMEYECEKLER”

HAK-İŞ Genel Başkan Vekilimiz ve Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Konfederasyonumuz HAK-İŞ ve Sivil Toplum Örgütlerince Gazze’de Şehit olanlar için organize edilen, Gıyabi Cenaze Namazı ve Basın Açıklaması programına katıldı.

ADALET BAKANI YILMAZ TUNÇ'A HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Yönetim kurulu, 25 Eylül 2023 tarihinde Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

ULAŞTIRMA VE ALT YAPI BAKAN YARDIMCISI DR. ÖMER FATİH SAYAN'A ZİYARET

HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan, HAK-İŞ Genel Başkan Yrd. ve Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı ve Öz İletişim İş Sendikası Genel Başkanı Av. Semih Aydıner, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bakan Yrd. Dr. Ömer Fatih Sayan'ı ziyaret etti.

Bakan Yrd. Dr. Ömer Fatih Sayan ziyaretleri için HAK-İŞ Başkanı Arslan ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

İÇİŞLERİ BAKANI YERLİKAYA'YA ZİYARET

HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve yönetim kurulu Üyeleri, 2 Ağustos 2023 tarihinde İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette, Genel Başkan Mahmut Arslan’a, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Halil Çukutli ve Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı ile HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut eşlik etti.

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN VE YÖNETİM KURULU ÜYELERİ, CUMHURBAŞKANI YARDIMCISI CEVDET YILMAZ İLE BİRARAYA GELDİ

HAK-İŞ Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 1 Ağustos 2023 tarihinde Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen istişare toplantısında bir araya geldi.

HAK-İŞ’TEN EFKAN ALA’YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 27 Temmuz 2023 tarihinde AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette, Arslan’a, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Devlet Sert, Halil Çukutli, Sendikamızın da Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı ve HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut eşlik etti.

HAK-İŞ YÖNETİMİNDEN TÜRK KIZILAYI'NA ZİYARET

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 26 Temmuz 2023 tarihinde Türk Kızılayı Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

HAK-İŞ’TEN TARIM VE ORMAN BAKANI YUMAKLI'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HAK-İŞ’TEN TARIM VE ORMAN BAKANI YUMAKLI'YA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

15 Temmuz Şehitlerimizi Dualarla Andık

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 7. Yıldönümünde Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin ile Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda bulunan 15 Temmuz Şehitliği’nde düzenlenen anma programına katıldı. 

Programa, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Milli Eğitim Bakanımız Yusuf Tekin, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcıları Yunus Değirmenci, Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut, HAK-İŞ Genel Sekreter Yardımcımız Fatma Zengin, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcılarından Alper Erkaya, Konfederasyonumuza bağlı sendikaların genel başkan ve yardımcıları, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Başkanı Lokman Aylar, sendikaların genel merkez çalışanları ve üyelerimiz katıldı.

TİCARET BAKANI BOLAT'A ZİYARET

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan,10 Temmuz 2023 tarihinde Ticaret Bakanı Prof.Dr. Ömer Bolat'ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcılarından, Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Yunus Değirmenci, Devlet Sert ve HAK-İŞ Genel Sekreteri Eda Akbulut eşlik etti.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş'a Ziyaret

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve aralarında Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı'nın da bulunduğu yönetim kurulu üyeleri, 6 Temmuz 2023 günü, TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş'u ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Arslan gerçekleştirilen hayırlı olsun ziyaretinde, TBMM’nin yeni dönemde Türkiye Yüzyılı hedeflerine uygun olarak, ülkemizin geleceği, huzuru, refahı ve kardeşliği için, sosyal diyalog anlayışı içinde sivil toplum kuruluşlarının önerilerini de dikkate alarak önemli başarılara imza atacağına inandıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'a Ziyaret

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı'nın da aralarında bulunduğu Yönetim Kurulu Üyeleri Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Aynı zamanda Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in Genel Başkanı Arslan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in çalışma hayatına ilişkin görüş ve önerilerini içeren raporunu sundu.

Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu'ya Ziyaret

Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı, Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu'yu makamında ziyaret etti.

Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu ve Genel Başkanımız Av. Mehmet Ali Kayabaşı çalışma hayatı ve sendikal süreçler ile ilgili bilgi alışverişinde bulunarak, çeşitli istişareler gerçekleştirdiler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a Ziyaret

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Yönetim Kurulu Üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı makamında ziyaret ederek, hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Ziyarette, HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan’a, Konfederasyonumuzun Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı, yine Konfederasyonumuzun Genel Başkan Yardımcılarından Öz Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Öz Sağlık İş Sendikası Genel Başkanı Devlet Sert, Öz Gıda İş Sendikası Genel Başkanı Halil Çukutli ve HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Sekreteri Eda Akbulut eşlik etti.

GFJTU Heyetinden Sendikamıza Ziyaret

GFJTU Mali işlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Halit Abu Mrjob, Ürdün Turizm Çalışanları Sendikası Mali Sekreteri Hamed Al Batayneh, Ürdün Turizm Çalışanları Sendikası Yönetim Kurulu Üyesi Rania Hammad ve Lina Masadeh HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı'nı makamında ziyaret ederek bilgi alışverişinde bulundu.

ARSLAN'DAN SENDİKAMIZA ZİYARET

Konfederasyonumuzun Genel Başkanı Mahmut Arslan, Sendikamızın Genel Başkanı Av. Mehmet Ali Kayabaşı'nı ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.

Ziyarette Konfederasyonumuzun Genel Sekreteri Eda Akbulut'da,Genel Başkan Mahmut Arslan'a eşlik etti.

İş Kolunda Türkiye’nin En Büyük Sendikalarından birisi olan Öz Taşıma İş Sendikası Hak-iş Konfederasyonu üyesidir.

Öz Taşıma İş Sendikası; dili, rengi, cinsiyeti, inancı ne olursa olsun, herkesi bir ve eşit tutan anlayış ile hareket etmektedir. Üyelerini, kendi ailesindeki bireyden farksız gören Öz Taşıma İş Sendikası, kurulduğu günden bu yana üyelerinin hak ve menfaatlerini savunmakta, her geçen gün büyüyüp güçlenerek yoluna devam etmektedir.

ANLAŞMALI KURUMLARIMIZ

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Merhaba! Web Sitemize Hoşgeldiniz Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Mobbinge Uğradım
Toplu İş Sözleşmeleri Hakkında Bilgi Almak İstiyorum
Talep veya Önerim Var
Diğer
MOBBİNG SEBEBİ İLE İŞTEN AYRILDIM HAKLARIM NELERDİR?
İŞ YERİNDE MOBBİNGE UĞRUYORUM HAKLARIM NELERDİR?

Mobbing sebebiyle is akdini haklı sebeple fesih edildiğinin tespiti durumunda kıdem tazminatı ve diğer alacakların tahsili için dava açılabilir


Detaylı cevap alabilmek için lütfen
0312 472 0143
numaralı telefondan Genel Merkezimizi arayabilir ya da
0536 630 2266
WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Sistematik ve sürekli yapılan mobingin ispatı Tanik beyanlari, saglik raporu ve benzeri durumlar ve olgularla ispat edilebilir


Detaylı cevap alabilmek için lütfen
0312 472 0143
numaralı telefondan Genel Merkezimizi arayabilir ya da
0536 630 2266
WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki bağlantı üzerinden toplu iş sözleşmeleri sayfamıza ulaşabilirsiniz.

TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ

Aşağıdaki Formu doldurarak bize talep veya öneride bulunabilirsiniz.

Aşağıdaki Formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz